BLOG

Recenze školení SEO od H1.cz

Recenze školení SEO od H1.cz

V pondělí 10. 6. 2013 jsem se účastnil po letech zas nějakého školení SEO. Protože sám tuto problematiku školím a přednáším o ni, zajímalo mne, jak moc se má školení liší právě od H1.cz v podání Pavla Ungra. Sepsal jsem si během celého dne různé poznámky, o které bych se rád s vámi podělil.

Na první pohled

První dobrý dojem na mne udělala informovanost před školením. Byl jsem několikrát upozorněn emailem, že se to už blíží. Naposledy tuším v pátek před školením. Přišel email se všemi důležitými poznámkami. To se hodí, protože mě osobně se před několika lety stalo, že jsem školení jednoduše zazdil – zapomněl jsem na něj.

Po příchodu do školící místnosti na mne udělalo další dobrý dojem, že v místnosti hrála příjemná hudba a nebylo tam takové to trapné ticho, co obvykle před přednáškami či školeními bývá. Palec nahoru.

Dopoledne

První část školení, tedy ta předobědová, byla spíše teoretická. Pavel hodně mluvil o tom, jak SEO funguje, jak fungují vyhledávače, a jak fungují hledající lidé. Ačkoli to byly skutečně takové ty kamenné základy, nebylo od věci si je poslechnout znovu.

Asi nejsem úplně cílovka těchto základů, takže jsem si odskočil do zadní části místnosti pro čaj a sušenku, ale věřím, že pro lidi, kteří se do SEO teprve dostávají, je to důležitý základ. Navíc Pavel podává informace velmi příjemným a srozumitelným způsobem.

Oběd

Pepa Řezníček by koukal, jaký oběd nám byl naservírován. V budově, kde H1.cz sídlí, je příjemná restaurace se solidním výběrem hotovek i minutek. Pochutnali jsme si, a po obědě následovala asi třiceti minutová trávící pauza. Jsem za ní docela rád, protože udržet pozornost na další informace hned po jídle bývá obtížné.

Druhá část školení

Po obědě to začalo. Přišly pro mne ty nejzajímavější kapitoly. Zejména analýza klíčových slov a její implementace. Pavel opět hezky vysvětlil, jak se s klíčovými slovy pracuje, jak je najít, jak je roztřídit, jak si k nim určit míru konkurence a hlavně jak je posléze aplikovat do webu.

V poslední zhruba hodině a půl se Pavel otřel o linkbuilding a obsahový marketing, to více méně jen na okraj. Chápu, protože jednodenní školení je na SEO skutečně málo, takže to bylo více méně  z vlaku.

Školení v bodech

  • Příjemně strávený den v pěkných prostorách v přítomnosti odborníka
  • Ačkoli na SEO je jeden den málo, věřím, že základy si účastníci odnesli
  • Analýza klíčových slov je fakt důležitá a Pavel umí hezky vysvětlit, jak na ni. Možná na můj vkus až moc složitě, ale to je na dlouhou debatu
  • Rozhodně bych se zašel ještě podívat na Pavlův workshop o analýze klíčových slov
  • Trošku mě mrzí, že linkbuilding a obsahový marketing byla taková rychlovka, ale to by asi vydalo na vlastní školení
  • Možná by nebylo od věci udělat něco jako školení SEO pro pokročilé
  • Seděl jsem v první řadě a prala to do mě klimatizace, takže z počátku, než ji Pavel vypnul, byla fakt zima :-)

Pakliže se chcete o SEO dozvědět alespoň základní informace a pochopit jeho principy, můžu školení doporučit.

 

 

Další články

1 komentář
17.9.2013, 09:57
Takže jde spíše o školení pro začátečníky. Takový obecnější úvod do SEO? A vytěží ze školení něco začínající konzultant, nebo je to spíše pro samouky s vlastními projekty? Děkuji.

Také občas tweetuji,
co mne kde zaujalo.

Podívejte se.