BLOG

Tak už 14 dní bydlíme

Tak už 14 dní bydlíme

Zdá se to být až neuvěřitelné, ale po více než roce prací se podařilo dokončit první fázi stavby našeho bytu. Pro mnohé z vás to asi není tak důležitá informace, ale já z toho mám takovou radost, že zde pár řádků prostě musím zanechat :-)

Začali jsme před více než rokem, vlastně v době kdy jsme se s Háňou brali. Na začátku byla jen jedna velká půdní prostora rodinného domu, která posledních 22 let nesloužila ničemu jinému, než uskladňování bordelu všech možných příbuzných. Kdo máte půdu, určitě to znáte ;-). První fáze - úklid. Zdálo se mi to být nekonečné, bynec pořád neubýval a neubýval, a s každým dnem přibýval počet VW Transportérů odvezených do sběrného dvora. Divili byste se, co se na takové půdě najde :) snad všechno od různých panenek, vánočních stromků nářadí všeho druhu až po motory z Volhy a části karoserie na Žigula... Nicméně, podařilo se a jednoho dne se nám půda ukázala být připravena pro zdění.

dsc00019_400

Fáze druhá, zdi - předesílám, že nikdo z nás, kdo se na stavbě podílel, není zedník :) taky některé z prvních příček, do kterých jsme se pustili, nám to každý den připomínají ;) ale i to se nějak podařilo. Ytongem jsme obkreslili budoucí místnosti a pustili jsme se do zvyšování příček. Celkem jsme spotřebovali asi 12 palet Ytongu... Nebylo to nic moc, dostat to všechno do druhého patra.
Natahování zdí lepidlem, vysekávání prostoru pro kabely a otvorů pro nová krásná plastová okna :) a následné štuky se vesměs podařily.

dsc00014_400

Nyní máme obytné v podstatě tři místnosti (z toho dvě vidíte na fotkách). Máme dokonce i nakoupen nějaký ten nábytek, nyní se budeme soustředit na dokončení koupelny a posléze kuchyně a její vybavení spotřebiči... Ale to bude ještě na nějaký ten pátek ;-)

O tom, jak jsme se s Háňou (ne)shodli na barvách zdí a druhu podlahy zas někdy příště ;) akorát dorazila, tak to musím zavřít.

Zatím žádné komentáře

Také občas tweetuji,
co mne kde zaujalo.

Podívejte se.