BLOG

SEO pro lidi

SEO pro lidi

Často čtu diskuze, kde se „SEO konzultanti" ptají a dále pak diskutují, zda je lepší dát do popisku obrázku jedno nebo dvě klíčová slova, jestli třídy kaskádových stylů pojmenovávat například „levne-bazeny-styl-pro-nadpis" nebo jestli bude lepší doména s pěti nebo šesti klíčovými slovy v názvu. Uf.

Dle mého názoru jsou tyto diskuze vcelku bezpředmětné. Kvalitně zoptimalizovaný web přeci nepotřebuje mít klíčová slova nacpaná, kde to jde, nehledě na to, že za takovéto počiny vyhledavače body nepřipisují (a jestli ano, tak pramálo). Naopak být vyhledavačem, za takovéto praktiky body strhávám :)

Dále se často v diskuzích objevuje téma „jakou přesně váhu přidá Seznam / Google k mému webu, když upravím...". Jsem zastáncem názoru, že detailní algoritmy vyhledavače nejsou nutnou znalostí - vyhledavače se neustále vyvíjí a mění, a jednak se k těmto informacím běžný smrtelník jen těžko dostane. Tento názor nezastávám sám.

Weby především pro návštěvníky

Budujeme přeci weby pro návštěvníky, snažíme se, aby na webové stránky chodili lidé a našli tam informace, které hledají. To je primární úkol. Staré dobré pravidlo, že co je dobré pro lidi je dobré i pro vyhledavače dle mého platí stále a ještě dlouho platit bude. Myslete na to při tvorbě vašich stránek, mnohdy není daleko ke sklouznutí k praktikám typu „klíčové slovo i pod polštář" a je škoda si takto "zaneřádit" kód webu.

Dbejte, aby Váš web měl

  • Příjemnou, jednoduchou a použitelnou grafiku
  • Správně navrženou informační architekturu (vhodná organizace obsahu do kategorií, názvy, navigace a struktura...)
  • Vhodně navržené titulky a popisky jednotlivých kategorií (stránek)
  • URL adresy v čitelném tvaru
  • Správné formátování obsahu

Samozřejmě, že věcí, na které musí tvůrce webu myslet je mnohem více, tohle je jen několik dle mého velmi důležitých bodů.

Držte se těchto tipů a budujte kvalitní web s bohatou informační hodnotou. Snažte se, aby Váš web měl vždy něco navíc, co vaši konkurenti nemají. Snažte se najít výhodu, na tu se zaměřte a dále ji propagujte. Nejde jen o to přilákat co nejvíce zájemců, ale přinutit je, aby se k vám vraceli.

Jednoduše, naprogramujte technicky dobrý web, plňte ho zajímavým obsahem a o web se průběžně starejte. Vznikne kvalitní celek, a ten si vyhledavač najde sám.

Co myslíte vy? Zanechte komentář :-)

Kam dál?

Nevěřte na tajné SEO triky
Pozor při výběru dodavatele SEO - nešlápněte vedle!
Seznam.cz se (ne)opičí po Google

Zatím žádné komentáře

Také občas tweetuji,
co mne kde zaujalo.

Podívejte se.