Komplexní SEO analýza

Zpracuji pro Vás komplexní SEO analýzu Vašich webových stránek. Proč je SEO analýza důležitá, co Vám řekne, kolik stojí a vůbec veškeré potřebné informace se dozvíte na této stránce.

  • Struktura webu a informační architektura

Prvním a zásadním předpokladem úspěšného webu je vhodně navržená informační architektura, nebo chcete-li struktura webu. Analýza zhodnotí, jak dobře je architektura webu zpracovaná, popíše zásadní i minoritní nedostatky a navrhne, jak by situace měla být řešena lépe. Tedy součástí analýzy je i vypracování návrhu správné informační architekturyNávrh informační architektury webu je možné objednat i samostatně.

  • Technické provedení webu, administrace stránek

Dalším důležitým aspektem optimalizace pro vyhledávače je kvalita technického zpracování webu. Nejde ani tak o to, zda je kód validní, či obsahuje 3 HTML chyby (ačkoli i to může analýza zahrnovat), ale hlavně odhalí skryté nedostatky a případné překážky. Ty mohou mít z pohledu vyhledávačů zásadní vliv pro úspěch webu na internetu. Proto se analýza zaměřuje především na průchodnost webu a indexaci obsahu

  • Analýza vhodných klíčových slov

Analýza klíčových slov obsahuje návrhy na vhodné dotazy, které uživatelé vyhledávačů zadávají. Proto je důležité zaměřit se na co největší spektrum klíčových slov a navrhnout k nim vhodné cílové stránky (landing pages). Jednoduše řečeno - nabídněte uživatelům na svém webu to, na co se oni sami vyhledávače zeptali.

  • Odhad potenciálu návštěvnosti webu, aktuální využití vyhledávačů

Protože je mi jasné, že výsledky a cíle jsou pro úspěch klíčové, ve svéanalýze se vždy snažím vyčíslit, co je z vyhledávačů možné „vytřískat". Ať už v číslech návštěvnosti, nebo v penězích. Záleží jen na Vás, jak podrobná data mi zpřístupníte.

  • Analýza dat Google Analytics

Součástí analýzy je pochopitelně i analýza dat ze systému Google Analytics. Opět se zaměřuji na nalezení problematických situací. Ke všem jako vždy připojuji návrh řešení. Je možné dohodnout se i na pokročilejším nastavení Google Analytics, poradím i s následným vyhodnocováním dat.

  • Kvalita obsahu a tipy, jak obsah rozvíjet

Kvalitní textový obsah na webu je jedním z pilířů úspěchu a to nejen v boji o pozice ve vyhledávačích ale i v boji o konverzi návštěvníka na zákazníka. Proto je součástí analýzy i zhodnocení současné kvality obsahu.

  • Kvality zpětných odkazů a tipy, jak je tvořit

Zpětné odkazy nemá smysl zdlouhavě popisovat. V SEO analýze zhodnotím, odkud a jaké na Vaše stránky míří zpětné odkazy, jak je na tom s odkazy konkurence a co byste v tomto směru měli dělat. Je možné si objednat pouze analýzu odkazového profilu.

  • Další tipy a doporučení

Další tipy se netýkají jen vyhledávačů, ale audit se okrajově dotýká i dalších oblastí, použitelnosti stránek, uživatelské přívětivosti a tak dále. Pokud na webu máte nějaký problém, který by mohl úspěšnost webu snižovat, navrhnu, jak jej vyřešit.

Pro koho je SEO analýza určena

Pro majitele či provozovatele internetových obchodů, pro poskytovatele služeb, a vlastně pro každého, kdo má nebo chce mít příjmy z internetu.

Kolik to stojí a co získáte

SEO analýza je ucelený přehled o aktuálním stavu Vašich stránek či eshopu z pohledu fulltextových vyhledávačů i částečně návštěvníků. Na cca 20 - 30 stránkách jsou popsány klíčové nedostatky Vašeho webu a ke všemjsou popsána vhodná řešení. V ceně je také následná osobní konzultace. Zajímá vás, jak se k analýze vyjádřili ostatní?

Cena analýzy začíná na 16.000 Kč + DPH

Cena je závislá na rozsahu analyzovaného projektu a oboru jako takového.  Proč to stojí tolik se dočtete v mém článku o SEO analýzách. Může však stát i víc, určitě je lepší mi napsat a zeptat se.