BLOG

Pozor na to, s kým spolupracujete

Pozor na to, s kým spolupracujete

V nedávné době k nám přišel zákazník, který nebyl spokojen se službami svého současného dodavatele optimalizace pro vyhledavače. S tímto člověkem jsme se domluvili na spolupráci a poměrně úspěšně v ní pokračujeme. Jak se ovšem zachoval předchozí dodavatel, to si můžete přečíst dále.

Nejdříve plané sliby

„Nebojte se, za měsíc budete na svoje důležité klíčové slovo na první stránce Seznamu, u nás je to garantovaná služba" honosil se zmíněný „SEO konzultant". Spolupráce tedy začala a více než měsíc probíhala. Jaké ale bylo zděšení na straně nebohého zákazníka, když zjistil, že během měsíce práce tohoto odborníka, se jeho web propadl ze 13 pozice na pozici 44!

Pomozte mi, takhle to dál nejde

Zákazník tedy oslovil nás a domluvili jsme se na spolupráci. Následovaly změny přístupových údajů na FTP a do administrace, jelikož již nyní zákazník tušil, že s tímto profesionálem to nebude tak jednoduché. Neúspěšný konzultant byl o ukončení spolupráce samozřejmě informován - musel s tím i sám počítat, vzhledem k tomu co slíbil, a jak se situace vyvíjela.
Po provedení změn a práci s odkazy se začala pozice webu opět zlepšovat a neustále „leze" nahoru k vrcholku Seznamu, člověk by řekl, že je vše perfektní... Ale...

Ukřivděný konzultant je špatný konzultant

Vzhledem k lepšící se pozici na klíčová slova tohoto webu, které neúspěšný konzultant zajisté sledoval, dostal pomstychtivý nápad. Zákazník obdržel takovýto email:
Dobrý den, dnes provádíme odstraňování Vašich odkazů z našich partnerských webů. Dále odstraňujeme odkazy z katalogů firem.
Také zaručuji, že nechám Váš shop penalizovat na několik měsíců.

Pozor na to, s kým spolupracujete

Dbejte na výběr dodavatele služeb. Komunikujte s ním, vyptávejte se, udělejte si vlastní obrázek a dejte na své instinkty. Budete-li spolupracovat s někým neschopným, koho se po čase rozhodnete vyměnit, můžete se dostat i do takovéto situace. Jednoduše, je to o lidech.

Máte podobnou zkušenost?

3 komentáře
[1] skorozacatecnik
15.10.2009, 18:28
Tak jsem se premistil o web dal a zaujal mne zde tento clanek, protoze mame velice podobnou zkusenost. Bohuzel v SEO se da snadno podvadet a zlate ceske "mozecky" toho ohavne vyuzivaji. Velice mrzute, nevedomost klientu jim jeste nahrava a jejich nasledna zatrpklost poskozuje ty, co tuto praci odvadi kvalitne. Skoda ze nelze publikovat, kdo je ta zhrzena SEO lama.
18.10.2009, 19:06
Jméno té ukřivděné firmy nebo konzultanta by bylo možné sdělit?
18.10.2009, 20:01
[2] ač bych velmi rád, není to fér.

Také občas tweetuji,
co mne kde zaujalo.

Podívejte se.