BLOG

Nevěřte na „tajné SEO triky“

Nevěřte na „tajné SEO triky“

K napsání tohoto příspěvku mne inspiroval web firmy, nabízející SEO, který jsem před pár dny našel. Zaujalo mne, co jsem se všechno na webu dočetl a tak se s Vámi o to chci podělit.

Web, o kterém píši, a který nebudu jmenovat, vypadá dle mého názoru amatérsky, a je "ušit" velmi horkou jehlou. Podivně nesmyslná doména s nečeskou koncovkou taktéž na důvěryhodnosti příliš nepřidá a celkový dojem není zrovna působivý. Co mne ale zarazilo nejvíce jsem se dozvěděl ve složce „Ceník".

Skutečně neotřelá nabídka SEO

Když pominu garanci umístění na libovolné klíčové slovo na prvních třech místech vyhledávání na Seznamu a Google za stejnou fixní cenu (což je dle mého již z principu nesmysl - za stejné peníze přeci nelze optimalizovat klíčová slova jako „solární kolektory pro zahradní použití" a například „dovolená"), tak položky ceníku byly ještě zajímavější. Předesílám, že vypsaná nabídka tvoří "komplexní službu". Celková cena 6.000,- Kč.

  • Analýza zdrojového kódu - ano to se dá pochopit, kód by měl být čitelný
  • Navrhneme textový obsah - ano, i zde souhlasím, ale po přečtení několika vět ze zmíněného webu bych si raději zpracoval obsah sám
  • SEO (optimalizace pro vyhledavače) - nedělám si legraci, skutečně toto je jedna z položek ceníku :-) co si pod tím představit, no těžko říct.
  • Registrace do 200 katalogů - zřejmě pokus o nabídku linkbuildingu. K této položce dostanete i report, kde byl Váš web zaregistrován - skvělé!
  • A pozor - vítězná položka z ceníku - Naše tajné SEO triky

Chtěl bych požádat všechny, kteří se chystají optimalizovat svůj web ve spolupráci se SEO firmou, aby jakmile uvidí nabídku podobnou této, aby rychle klikali na křížek vpravo nahoře svého prohlížeče nebo na tlačítko „Zpět". Ušetříte si spoustu času, nervů a dost možná i peněz.

SEO není o tricích, je o poctivé práci

Nevěřte tomu, že na optimalizaci stránek se dají využít nějaké záhadné či magické postupy. Když někdo tvrdí, že zná tajné SEO triky, pravděpodobně neříká pravdu. Vsaďte na poctivou práci, optimalizace je o vylepšování webu, o přidávání informační hodnoty a o rozvíjení komfortu pro vaše návštěvníky. Rozhodně není o „očurávání" algoritmů vyhledavače, o aplikování „tajných SEO triků" nebo o využívání různých lišt pro generování odkazů.

Vybírejte pečlivě

SEO je práce jako každá jiná, dá se dělat poctivě i nepoctivě. Ovšem „podvádět" v tomto oboru se nevyplácí, z pravidla to váš web poškodí a bude vás stát hodně úsilí to změnit.

Než zvolíte partnera, se kterým budete na optimalizaci spolupracovat, zjistěte si něco o jeho taktikách a vyhýbejte se rádoby odborníkům, jak bylo naznačeno.

Máte někdo podobnou zkušenost? Zanechte komentář.

14 komentářů
5.7.2009, 11:39
Samozřejmě že každý má, seo hacky a sliby o prvním místě na vyhledávači patří dnes k populárnímu tématu. Nejenom že je nezajíma relevantnost linkbuildingu, ale ani množství a nakonec si ze stránek udělají katalogy:)). Ale to bych jim zbytečně radil. SEO možná není magie, ale výsledky ano. Mizení stránky z vyhledávače se zákazníkovi špatně vysvětluje(Seznam).
25.9.2009, 21:19
Nevěřil jsem, ale skutečně po chvilce gůglování jsem tento ceník objevil a opravdu tam mají garanci výsledků. SEO je po obchodní stránce poměrně složitý produkt, tak se pak rozvíjí lidská kreativita, jak z toho udělat nejlépe krabicový produkt. Nu, zajímavé ...
25.9.2009, 22:52
ovsem luxusni je nakonci ta paticka :)
25.9.2009, 23:13
Zajímavé!

Na podobné nabídky jsem již narazil, ale tohle je perlička.

Co se složit a službu objednat, uzavřít propracovanou smlouvu, ať vidíme ty čáry :)
27.9.2009, 08:53
Web jsem nalezl, ale není tam uvedeno umístění na libovolné klíčové slovo na první 3 pozice, ale na prvních 5 pozic :-) Že by upgrade?
27.9.2009, 09:21
Teď jsem nalezl na jiné stránce (tentokrát com doména) toho samého člověka zajímavou nabídku :-) Zaregistruje ZDARMA odkaz na váš web do 27 katalogů (seznam, google, atlas, bing...) a to za drobnost - zpětný odkaz z vašeho webu z hlavní stránky (!!). Doufám, že nikdo takové "šance" ještě nevyužil a snad ani nevyužije :-)

A bacha, cituji (i s tou gramatickou chybou na začátku): "Všechny weby jsou denně prověřováni robotem pro kontrolu zpětných odkazů! V případě porušení pravidel, budete z vyhledávačů vyřazeni a přídáni na BLACKLIST."
29.9.2009, 13:06
Ad 4: Honzo, možná by to stálo za tu zkušenost, vidět profesionála v praxi ;-))

Ad 6: ano, to mě taky dostalo :)

mimochodem, tento článek bude aktualizován, objevily se nové skutečnosti a zmíněný pán se opět ozval :)
29.9.2009, 17:45
[7] tak to se už těším :-)
30.9.2009, 10:56
[7] Copak se stalo, jako významný zákazník získáváš jeden SEOtrik zdarma? :))
27.10.2009, 20:34
Oni tam mají perliček víc, třeba toto:

"První krok k optimalizaci pro vyhledávače je
registrace do katalogů firem a www stránek!"

Opravdu si nemyslím, že registrace někam by měla být prvním krokem.
29.11.2009, 16:59
I přes veškeré mé upozornění si jeden můj zákazník tuto službu objednal a to dvakrát (2 weby). Dokonce i dostal podepsanou smlouvu, jelikož je to naprostý laik chce se teď soudit.

Po třech měsících z kouzelníka vypadlo, že nemohl tušit změnu vyhledávacích algoritmů u seznamu, která proběhla a že za nic neručí.

P.S.: Co jste myslel tím, že registrace do katalogů by neměla být prvním krokem??? Já si to naopak myslím!
30.1.2010, 12:20
Dobrej....Jak tak čtu komenáře a vše s tím spojené...tak se člověk celkem náramně pobaví... Podobné vychcánky jsem už párkrát našel...Bohužel horší je to, že jim amatéři věří....a peníze cpou do kapes absolutně zbitečně...Co se týče prvního kroku...Spíš bbych se zaměřil na validitu webu, dostatek kvalitního textu....správné řazení napisů na správná klíčová slova...Pak teprve bych stránky registroval do katalogů... OVšem pozor na katalogy, které chtějí zpětný odkaz....Ne vždy to přinese spíše užitek...Já osobně teď upravuji stránky http://www.toplego.cz na kterých je eště fůra práce....:-)
[13] otas
2.6.2010, 16:03
Jooo, souhlas. Ohledně patiček na webu je nejlepší opravdu s rozumem vybírat. Já jsem na našem webu http://www.plysove-hracky-eshop.cz/ dal limit maximálně 15 odkázků a to tématických. A mohu jen doporučit. Pokud jste rozumní tak to na konkurenční slovo plyšové hračky stačí. Samozřejmě je potřeba zapracovat i jinde.
[14] Apo
24.8.2010, 16:50
Kdo mohl tušit změnu vyhledávacích algoritmů??
:-D

Také občas tweetuji,
co mne kde zaujalo.

Podívejte se.