BLOG

Fulltext Seznam.cz zešílel?

Fulltext Seznam.cz zešílel?

Od začátku září 2008 nám fulltext Seznamu začal dělat zvláštní věci. Pozice na různá slova se začaly míchat, ve výsledcích hledání se začaly objevovat náhle až příliš nerelevantní stránky a robot neprojevoval přehnanou aktivitu. To byl začátek...

Před koncem října bylo na fulltexťáckém blogu oznámeno, že po updatu vyhledávaího robota přichází update řazení výsledků a hodnocení relevance stránek.

Zdá se, že hodnocení relevance se skutečně na spoustu výrazů zlepšilo, nicméně to až po zhruba měsíčním ladění a to vše na ostré verzi hledání. Asi nemusím připomínat rozhořčené webmastery všech možných stránek píšící komentáře na fulltexťáckém blogu :) nicméně pro pány ze seznamu bude právě blog zdrojem spousty zajímavých informací a poznatků - přeci jen jsme všichni jen lidé a žádný vývojář tak velkého kolosu jako seznam.cz nemůže odhalit všechny nedostatky nové aplikace.
Čili co se stalo - fulltext začal před cca dvěma měsíci vyhledávat jinak, než tomu bylo alespoň půl roku předtím, nyní neustále probíhá ladění.

Dobrá zpráva je, že se snad blýská na lepší časy a konečně to vypadá, že se výsledky začínají ubírat správným směrem.

I weby o které se starám doznaly určitého propadu (nyní se to lepší), nicméně vývoj se bez testování nikdy neobejde, takže i přes dočasné a občasné nedostatky jsem rád, že se na fulltextu seznamu pracuje.

Snad jen příště déle testovat na betaverzi :-) a ne jako nyní 2 dny a pak měsíc na ostro :-)

1 komentář
3.12.2009, 20:42
Vrtané studny Vysočina

Také občas tweetuji,
co mne kde zaujalo.

Podívejte se.